Jsme neustále "masírovaní" lživými reklamami.

Poslední dobou si více než jindy všímám toho, jak jsme "mentálně masírovaní. Ne ve smyslu, že je nám to příjemné, jako když jsme na klasické masáži svalů a z masáže odcházíme odpočatí a posílení. Masáž, které jsme vystaveni působí opačně - potřebujeme vynaložit dost síly na to, abychom jí od sebe odrazili a nepodlehli jejímu vlivu.

Nejvíce masáže jsem si teď všimla v oblasti potravin a léků. 

Lékaři v časopisech i na internetu vehementně propagují potraviny, o kterých se ví, že jsou vyrobeny se značným podílem chemických látek a škodí. Když takovou reklamu vidím, ptám se, zda lékaři dělají reklamu výrobci proto, že   za to mají zaplaceno nebo tomu skutečně věří, aniž by si přečetli něco o zdravé výživě nebo měli vlastní zkušenosti. Týká se to např. margarínů a nízkotučných mléčných produktů. Vracím se v této souvislosti k obdivu zdravého selského rozumu, který se nám bohužel ztratil  "vyhynutím"  klasických sedláků  v Čechách a na Slovensku.

Moje babička, která měla pouze národní školu a dožila se ve zdraví téměř devadesáti let, takový selský rozum měla. Nevzala by do úst ani by nám nenabídla nic, co jí "nevonělo" a co cítila jako škodlivé. Dbala na přírodní zákony aniž o nich věděla - vstávala se svítáním, ulehala po setmění a jedla to, co dvůr dal - žádné margaríny, ale máslo a sádlo. Čerstvé, nepasterizované kozí mléko a hodně. Možná věděla, že v tucích se rozpoští některé vitamíny a pokud jíme odtučněné nebo nízkotučné potraviny, tak se vitamíny s jiných potravin nemohou uvolnit a do buněk našeho těla  dostat.

Jedna známá, se kterou jsem byla na semináři u badatele pana Chvátala  (www.matrix-2001.cz) pracovala v nějakém chemickém závodě v Ústí nad Labem. Líčila nám, co je její náplní práce - jako výzkumné pracovnice: zjišťovala, kolik vápna je potřeba přidat do odtučněného mléka, aby už vypadalo jako normální mléko. Protože odtučněné mléko je průhledné a světle modré a nik by ho v této podobě nekoupil.  Má výživovou hodnotu blízkou vodě. Protože tam nemohli přidat vápna hodně, aby to jakž-tak chutnalo, tak hledala vhodné množství vápna, aby se co nejvíce podobalo a chutnalo jako normální mléko. Od té doby si nekupuji nic, co je odtučněné. Vodu si mohu natočit z kohoutku bez placení.

Uvědomíme-li si, jaká je za tímto prostým "mlékem" mašinerie reklamy, která nás přesvědčuje o nutnosti kupovat nízkotučné výrobky, možná procitneme a přestaneme tuto mašinerii podporovat. Kupujeme velmi nekvalitní a levné výrobky za dražší cenu. Výrobce odstraní z mléka, tvarohu, jogurtu a  smetany  tuk, nahradí ho levnějším vápnem a škrobem a my mu za to zaplatíme více. Výživová hodnota je však mnohem nižší a proto musíme kupovat těchto výrobků více, protože odtučněnou potravinou nejsme nasyceni. Pokud jíme plnotučné výrobky, tělo je rychleji nasyceno při menším množství potraviny, takže jsou plnotučné výrobky nakonec pro nás i tak výhodnější.  Výrobci, kteří myslí na spokojenost spotřebitele a dbají na kvalitu, protože ještě nejsou dostatečně pokřiveni dobou, těch je málo, ale najdou se. A mýty o cholesterolu? Špatný a dobrý, škodlivý a vhodný... Další mentální masáž, kterou přináší farmaceurické firmy a reklama a obávám se, že s jediným cílem - vydělat, co nejvíce vydělat na důvěřivém českém (i slovenském) člověku. Připusťme si, že polovina z reklamy, kterou slyšíme a vidíme je lživá a přestaneme být tak důvěřiví, co nám umožní začít se více spoléhat na vlastní cit, vnímavost a to, jak na naše tělo působí ta které potravina - začneme její vliv na naše tělo cítit.  

Další oblastí výrazné "psycho-masáže" jsou léky a očkování. Doporučují, aby maminky dbaly na zdraví svých dětí a dcer a nechali je očkovat, a i když je už mnoho odborných článků i od lékařů, kteří poukazují na škodlivost neuváženého a zbytečného očkování, není jednoduché těmto tlakům odolat. Následující text jsem převzala ze stránek celostní medicíny:

"Podezření těch, co se obávají očkovat své děti, byla znovu potvrzena. Nedávná rozsáhlá studie, porovnávající očkované a neočkované děti, potvrzuje to co i jiné nezávislé průzkumy (nefinancované očkovacím průmyslem).
Všechny dokazují, že očkované děti mají 2 až 5 krát víc některých dětských nemocí a alergií ve srovnání s dětmi, které očkované nebyly. Poslední, stále probíhající průzkum porovnával neočkované a očkované děti a zúčastnilo se ho přes 17 000 dětí do 19 let. Tento právě probíhající průzkum byl iniciován klasickým homeopatem Andreasem Bachmairem."
Více informací na:

 http://www.celostnimedicina.cz/ockovane-deti-onemocni-az-5x-casteji-nez-deti-neockovane.htm#ixzz2KmB5U56c

Pokud by reklamy na léky a očkování byly pravdivé, muselo by pacientů ubývat! Ale statistiky ukazují, že je tomu naopak - pacienti se k lékaři vrací, mnohdy s jinou nemocí, které je často způsobena vedlejšími účinky užívaných léků a nemoc se projeví v jiné formě. Je to náhoda? Nebo jsme výsledkem plánu pro cíleně vyráběné peníze pro skupinu firem v podobě více a více nemocných, včetně dětí?

Logicky vzato - bude výrobci záležet na tom, aby se zmenšoval počet odběratelů jeho výrobku? Odpověď je jasná. Farmaceutické firmy - samozřejmě, že  ne všechny - jsou výrobci a záleží jim na zisku, jako každé firmě - potřebují hodně odběratelů a taky musí vidět, že jejich počet stoupá - aby stoupal i zisk. Obávám se, že jim nezáleží na tom, aby se lidé po užití léků trvale vyléčili. A informace ze zahraničních zdrojů to potvrzují poukazováním  na "výrobu" nemocí (ptačí chřipka, prasečí chřipka...) na zakázku! 

A rada na závěr: Pochybujme více o tom, co slyšíme z reklam a od autorit. Nevěřmě a zjišťujme informace z různých zdrojů. Nenechme se masírovat a začněme být podezíravější. Jen my sami můžeme svým přístupem ovlivnit to, co budeme jíst, kupovat a také to, jak to bude s námi dál.

Informace o škodlivosti očkování a další zajímavé informace najdete na spřátelených stránkách www.paprsky1.de, kde najdete např. článek: 

 Limonády a cukrovinky z vás za 6 týdnů udělají hlupáka – článek

http://www.freepub.comehere.cz/vsechno/vas-mozek-na-cukru-studie-ukazuje-jak-vysoke-davky-fruktozy-nici-vase-uceni-a-pamet
Nejbližší akce:

Máma a dcera - harmonizace vztahu

14. 7. 2018

9.30. - 17.30

Atelier U Potoka, Nekoř 125 u Žamberka

https://www.rodinneterapie.cz/inpage/harmonizace-vztahu-mama-a-dcera-seminar-14-7-2018/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kurz podporující komunikace ve vztazích

20.7.2018 

16 - 20 hod

Studio biorezonnce, Korunní 313/13, Praha

https://studio-biorezonance.cz/kurzy

Přihlaste se prosím na tel: 602 262 880 nebo na recepci studia na tel:  773 523 007 nebo tady:  ivana@rodinneterapie.cz

==================================================

Víte že,  vztahy a osobní spokojenost  souvisí s rodinným systémem - s rodiči, prarodiči a dalšími příbuznými?

Vaše původní rodina výrazně ovlivnila:

  jak moc jste spokojená(ý) se sebou, se svým životem

jak se daří vašim dětem

jak šťastné máte partnerství

kolik pozornosti jste schopni dávat sobě

jak silný máte pocit osobní stability

jak se vám daří v práci 

jak se vám daří  tvořit

 

kolik máte dobrých přátel

kolik máte peněz

jaké máte zdraví

do jaké míry jste úspěšný člověk

jak vycházíte sám se sebou

jak vycházíte s druhými

No, jakkoliv byla vaše původní rodina rozvrácená, nyní záleží jen na vás, co se svým životem uděláte.

Máte moc změnit svou přítomnost, budoucnost a harmonizovat i minulost rodinného systému, ze kterého jste vzešli.

Jste-li ochotni zlepšovat vztahy v rodině, dáváte svým dětem největší dar: nebudou už muset opakovat osudy předků a nést  vaše  i  jejich břemena.

 

Cesta domů...

RNDr. Ivana Jakubíková +420 602 262880