Sebepřijetí  2 - sex.

Mluvily jsme se známou o našich schopnostech užít si radosti a rozkoše života.

Často ženy chtějí změny v životě z důvodu, že necítí radost, potěšení, vzrušení, touhy a vášeň. Ženy touží po tom, aby byly schopny vnímat větší potěšení ve všech oblastech svého života.

Jednou z oblastí je sex.

Sex je nejintimnější prožitek, při kterém se žena otvírá prožitku slasti a rozkoši a současně  umožní projevení svých  stinných míst – strachů, negativního vztahu k sobě, neuvědomělých, popřených částí, nevědomých blokujících přesvědčení o sobě a o životě. Muž ženě sexem umožní, že se mohou tato místa v jejím vědomí objevit. Když tato stinná místa žena  přijme, uvolní se a žena si tím umožní větší intenzitu prožitků.

Žena, po ne zcela příjemném prožitku sexu, může obviňovat muže z toho, že je smutná nebo nenaplněná, nebo že nedosáhla orgazmu a pocitů extáze.  Nebo, že jí muž dostatečně nemiluje. Je to ale jeho chyba? Je muž příčinou jejího stavu?

Jak i v jiných oblastech, i tady muž ženě zrcadlí to, co ona sama není schopna vidět.

Jeden můj přítel mi vyprávěl, že když mu bylo asi dvacet,  měl dívku. Miloval jí, zdálo se, ovšem ona nebyla uspokojená sexuálně a vytýkala to jemu. Měl z toho samozřejmě deprese a trpěl pocitem méněcennosti. Po nějaké době se rozešli.  On začal číst knihy zabývající se sexem a ženami,   a pak se později setkal s jinou dívkou, která byla z milování s  ním  naprosto fascinovaná.  Následně i další ženy… Jeho sebevědomí rostlo jako houby po děšti.

První dívka nebyla schopna prožitku a byl to z velké části její problém. Přitáhla si do života muže, který jí tento problém umožnil uvidět, ale ona viděla vinu pouze v něm – děláme tento rychlý a nesprávný závěr běžně.

Ženy touží po extázi a naplnění při sexu a očekávají často od mužů, že jim tento prožitek umožní. Domnívají se, že pokud je muž „schopný“, tak se žena při milování dostane do “sedmého nebe“. Omyl.

Může žena prožít něco neuvěřitelně nádherného s mužem v posteli, pokud není schopna prožít potěšení v normálním životě?  Myslíte si, že je to možné?

Může žena cítit slast z milování a necítit například slast z jídla, vzrušení z tance, naplnění z procházky, extázi z koupání, či hluboký smutek?  Může, ale pouze omezeně. Žena může cítit fyzickou rozkoš, která ovšem nedosáhne větší hloubky, pokud není rozšířená o emoční a další roviny prožitku. Fyzicky se uspokojí, ale pokud je všímavá, zůstane v ní pocit, že jí cosi chybí...

Prožitky jsou možné kdykoliv a v jakékoliv intenzitě. Ovšem prožít extázi při milování s partnerem, přičemž žena nevnímá pocity a prožitky ve svém každodenním životě v běžných činnostech, je možné asi stejně, jako když bychom chtěli být první v soutěži Superstar a nikdy předtím nezpívali. Je tu jistá mizivá pravděpodobnost…

Taky je potřeba si uvědomit, že prožitek není statický jev. Má různou intenzitu a hloubku v závislosti na naší schopnosti vnímat prožitek všemi smysly: fyzicky, emočně, mentálně a spirituálně.

Prohlubovat schopnosti vnímání vlastních prožitků je procesem učení se a sebepoznávání. Od toho tady  na Zemi jsme…  Abychom poznávali sami sebe a zdokonalovali se ve všech oblastech.  A ne abychom poukazovali na druhé, že nejsou schopni nás učinit šťastnými.

Začátek tohoto procesu je v sebepřijetí. (Viz připravovaný seminář)

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Nejbližší akce:

Máma a dcera - harmonizace vztahu

14. 7. 2018

9.30. - 17.30

Atelier U Potoka, Nekoř 125 u Žamberka

https://www.rodinneterapie.cz/inpage/harmonizace-vztahu-mama-a-dcera-seminar-14-7-2018/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kurz podporující komunikace ve vztazích

20.7.2018 

16 - 20 hod

Studio biorezonnce, Korunní 313/13, Praha

https://studio-biorezonance.cz/kurzy

Přihlaste se prosím na tel: 602 262 880 nebo na recepci studia na tel:  773 523 007 nebo tady:  ivana@rodinneterapie.cz

==================================================

Víte že,  vztahy a osobní spokojenost  souvisí s rodinným systémem - s rodiči, prarodiči a dalšími příbuznými?

Vaše původní rodina výrazně ovlivnila:

  jak moc jste spokojená(ý) se sebou, se svým životem

jak se daří vašim dětem

jak šťastné máte partnerství

kolik pozornosti jste schopni dávat sobě

jak silný máte pocit osobní stability

jak se vám daří v práci 

jak se vám daří  tvořit

 

kolik máte dobrých přátel

kolik máte peněz

jaké máte zdraví

do jaké míry jste úspěšný člověk

jak vycházíte sám se sebou

jak vycházíte s druhými

No, jakkoliv byla vaše původní rodina rozvrácená, nyní záleží jen na vás, co se svým životem uděláte.

Máte moc změnit svou přítomnost, budoucnost a harmonizovat i minulost rodinného systému, ze kterého jste vzešli.

Jste-li ochotni zlepšovat vztahy v rodině, dáváte svým dětem největší dar: nebudou už muset opakovat osudy předků a nést  vaše  i  jejich břemena.

 

Cesta domů...

RNDr. Ivana Jakubíková +420 602 262880