Proč někdy pomohou jenom konstelace?

Protože umožní  prožitek. 

To, co prožijeme, to si  můžeme kdykoliv opět z paměti vyvolat a taky tento zážitek můžeme pustit. 
Obvykle si chceme vyvolat vzpomínky, které v nás vyvolají příjemné pocity a chceme pustit vzpomínky na stresující a traumatizující.  Pokud se nám povede vědomě prožít nepříjemné pocity spojené se stresujícím zážitkem, je velký předpoklad, že tímto procesem vyčistíme databanku v těle a už nemusíme tento stav v budoucnu opakovaně prožívat v nových situacích.
Do povědomí lidí se dostávají informace o tom, že ty pocity, které si držíme v těle - nazýváme je "bloky", ta nás opakovaně vtahují do situací, ve kterých si je znovu prožíváme.
Pkud mám například pocit osamocení a budu ho chtít vyřešit tím, že začnu žít s mužem, abych se necítila osamoceně, tak dříve nebo později nevědomky vyvolám situace, ve kterých se opět budu cítit osamoceně.  Přitáhnu si je jako magnet hřebík. Budu-li chtít odstranit tento blok nějakou mentální terapií, budu pozitivně myslet nebo se pokusím o zrušení myšlenek týkajících se osamocení, nebo si vytvořím plán, abych měla množství aktivit, pomůže mi to jen z malé části. V emoční rovině se nic výrazně nezmění, nanejvýš se budu cítit více posílená novým programem v hlavě.
Řešit osobní nebo vztahové problémy metodami, které jsou zaměřené mentálně, nebývá v mnohdy tak účinné, jako když terapeutické metody působí na emoce.
Lidé mívají z prožitku vlastních emocí strach, nechtějí se s nimi potkat. Obávají se prožít nepříjemné emoce - smutek, zármutek, bolest, osamocení atd, ale pokud tyto zbytečné obavy překonají a zažijí emoce ve stavění v konstelaci, kterou vedu, tak pochopí, jak úlevné je zažít uvolňování pocitů, které nás trápí roky, po několika minutách v konstelaci.
Jak napsala jedna léčitelka: "Skrze bránu emocí dojdeš k radosti".
Pocity nás propojují s druhými lidmi. Skrze pocity vnímáme vztahy. Můžeme své pocity vytěsňovat, ale pokud jsme nespokojeni se svým životem, najčastější příčinou bývají vztahy a hodně lidí má tendenci mluvit o svých problémech, mluvit o druhých, jak se chovají a ne o svých pocitech. 
Konstelace je jedinečná v tom, že psobí na duši skrze pocity. Pak je snažší pochopit, co děláme nesprávně a změnit naše přesvědčení. 
Kouzlo konstelací je i v samovolném harmonizujícím procesu, který se při stavění aktivuje právě díky tomu, že si umožníme prožití pocitů. Neustále mě fascinuje, jak zázračně proces harmonizace působí, pokud je to umožněno pokorným a citlivým přístupem lektora. Z konstelace odcházíte uvolnění a klidní a cítíte příliv energie. 
Máte-li s konstelacemi jinou zkušenost, tak pravděpodobně došlo k tlaku ze strany lektora na tento jemný proces.
Taky jsem sama zažila seminář s  konstelacemi u lektorky proškolené desítkami seminářů u předních odbprníků a už v půlce dne mi bylo špatně. Na konci semináře jsem byla emočně rozhozená a dva dny jsem se z tohoto semináře dávala dohromady. Máte-li podobnou zkušenost, neznamená to, že konstelace nejsou účinné. Je to jako v každém lidském oboru - jeden odborník vás podpoří, jiný vás rozhodí. A je na naší volbě, komu se svěříme do rukou.
Na mých konstelacích proces většinou podpořím následným úkolem. Konstelace ukážou, kterou část chování mám změnit nebo kde se točím v kruhu a já pak musím změnu v konkrétních situacích v životě uskutečňovat - učím se novému způsobu chování. Jen tak mohu problém odstranit. 
Někdy kombinuji konstelace s emoční metodou EFT, abych umožnila lepší proces prožívání emocí. Někdy děláme mentální programování pro změnu vitých přesvědčení.
Každé stavění konstelace je individuální a neopakovatelný proces a i když některé situace bývaji velmi podobné, nelze jejich řešení zobecňovat.
 

Nejbližší akce:

Máma a dcera - harmonizace vztahu

14. 7. 2018

9.30. - 17.30

Atelier U Potoka, Nekoř 125 u Žamberka

https://www.rodinneterapie.cz/inpage/harmonizace-vztahu-mama-a-dcera-seminar-14-7-2018/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kurz podporující komunikace ve vztazích

20.7.2018 

16 - 20 hod

Studio biorezonnce, Korunní 313/13, Praha

https://studio-biorezonance.cz/kurzy

Přihlaste se prosím na tel: 602 262 880 nebo na recepci studia na tel:  773 523 007 nebo tady:  ivana@rodinneterapie.cz

==================================================

Víte že,  vztahy a osobní spokojenost  souvisí s rodinným systémem - s rodiči, prarodiči a dalšími příbuznými?

Vaše původní rodina výrazně ovlivnila:

  jak moc jste spokojená(ý) se sebou, se svým životem

jak se daří vašim dětem

jak šťastné máte partnerství

kolik pozornosti jste schopni dávat sobě

jak silný máte pocit osobní stability

jak se vám daří v práci 

jak se vám daří  tvořit

 

kolik máte dobrých přátel

kolik máte peněz

jaké máte zdraví

do jaké míry jste úspěšný člověk

jak vycházíte sám se sebou

jak vycházíte s druhými

No, jakkoliv byla vaše původní rodina rozvrácená, nyní záleží jen na vás, co se svým životem uděláte.

Máte moc změnit svou přítomnost, budoucnost a harmonizovat i minulost rodinného systému, ze kterého jste vzešli.

Jste-li ochotni zlepšovat vztahy v rodině, dáváte svým dětem největší dar: nebudou už muset opakovat osudy předků a nést  vaše  i  jejich břemena.

 

Cesta domů...

RNDr. Ivana Jakubíková +420 602 262880