Vážení a milí,

je to tak, se starým myšlením, starými názory už nevystačíme...

Pro někoho to může být ohrožující zjištění, ale doba je už jiná. Pokud se jí nepřizpůsobíme v názorech a přesvědčeních, zůstaneme stát, jako sochy na náměstí, na které padá prach. Každá doba vytvořila soubor přesvědčení odpovídající duchovnímu vývoji lidí, nebo obráceně - lidé svou dobu. Naše doba po nás chce dost radikální a rychlou změnu postojů, názorů a vnímání. Ona nám to nabízí a my se rozhodujeme. Nemusíme nic, ale náš vnitřní radar bude tiše hlásit nespokojenost. Můžeme zůstat pevně zakotveni v tom, co jsme se naučili dříve, ale neumožní nám to v dalším životě spkojenost, klid a vůbec ne pocit bezpečí v časoprostoru, ve kterém nás pořád někdo straší a předkládá strach, jako jedinou možnost.

Chceme-li vnímat život, pružnost, žít naplno a v hojnosti, nutně potřebujeme přeprogramovat svůj počítač, který nosíme v hlavě a který zabezpečuje náš pocit pohody. Je důležité, abychom změnili informace, které považujeme za nosné a důležité pro život.

Stejně jako se děti ve škole učí novému a neznámému - a nemohou o těch informacích pochybovat - stejně se musíme i my učit novým paradigmatům, zákonům bytí. Bohužel zatím nejsou školy, ve kterých by se děti učily, aniž by potřebovaly kontrolu v podobě strachu šířícího se z ministerstva přes učitele k dětem. Povinné osnovy pevně dané vědeckými pracovníky, odtrženými od potřeb nové generace dětí, blokující radost z učení a vytvářející strach z toho, co je člověku naprosto přirozené - z potřeby se učit novému. Doufám, že brzo vzniknou školy, ve kterých se bude učení vnímat jako samozřejmá, radostná a přirozená činnost, při které si děti nebudou muset konkurovat, porovnávat se, soutěžit, aby splnily nesmyslná přání dospělých a nebudou vystaveny stresu z toho, že jsou jiné, než se očekává.

 

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Cítím to taky tak, (Milan, 19.9.2012 23:17:44) Odpovědět

  milá Ivano,
  po přečtení tvého článku nemohu nic jiného než s tebou a tvým názorem, že doba a čas nazrál souhlasit. Změny nás samotných jsou neobvykle rychlé, chvíli zdánlivě nic a pak najednou vlna, kdyby jedna, volá nás To k nám samým, tak už se konečně rozhodni spolupracovat a uvěřit, že vše co se nám kdy stalo a děje, je jenom v tvůj prospěch, člověče.
  Stojíš na prahu domova, tolik jsi hledal, tisíce let jsi ověřoval, zkoušel, padal, zaplétal se, zrál. Pak najednou zjistíš, že vše co potřebuješ ke svému štěstí, jsi ty sám a že vše co jsi hledal a dosud hledáš, máš v sobě - jsi to ty sám, realizovaný, sjednocený, naplněný.... Koloběh se uzavírá... Jsi vše a ve všem, není nic, co by jsi nebyl a co nejsi, nic se tě netýká a při tom se tě týká všechno . Je čas se hýbat, procitnout, dlouho jsme spali, jako Růženka, princ ale nejde, musíme to prostě dát sami a já vím že to dokážeme, To nám věří, To jsme my !

 2. Děkuji, Milane, za názor. (Ivana, 24.9.2012 11:39:55) Odpovědět

  Od přítomných ze seminářů i jinde je patrné, že lidé cítí intenzivní potřebu změny, ale jako kdyby nechtěli přijmout fakta, jakoby nechtěli brát vážně vše to, o čem se píše v knihách zaměřených duchovním směrem nebo na internetu a to, o čem se v bezpečném kruhu semináře hovoří. Tam to je jasné, tam tomu věří a cítí to, jako správnou cestu. Ale venku, doma nebo ve společnosti? Tam je to jinak. Nedovolí si mluvit beze strachu, otevřeně před známými o svých zážitcích, pocitech, o svém hledání, o myšlenkách, o tom, že jsme bytosti z jiných dimenzí, že naše fyzické tělo, je fyzické pouze tady na Zemi a že jsme tady vlastně jako v Hotelu - Země - hoteloví hosté, kteří neumírají, ale pokračují v bytí bez přerušení vnímání, o tom, že jsme spojeni energetickým polem dohromady a že každý můj čin - i myšlenka ovlivní bytí na Zemi atd. - o tom radši pomlčí. Chápu, setkala jsem se s tím před několika dny, kdy jsem navštívila volnočasovou organizaci pro rodiny s nabídkou aktivit a paní, která to tam vede, se téměř třásla odporem, když jsem řekla, že děláme taky meditace. Její otázka: "Ale, není v tom nic duchovního?" vyjadřovala strach a neinformovanost. Že by duchovní konání bylo už tak zašpiněné, že se ho lidé bojí?
  Vede mě to k myšlence psát o tom, co si představujeme pod pojmem "duchovní ...".

Nejbližší akce:

Máma a dcera - harmonizace vztahu

14. 7. 2018

9.30. - 17.30

Atelier U Potoka, Nekoř 125 u Žamberka

https://www.rodinneterapie.cz/inpage/harmonizace-vztahu-mama-a-dcera-seminar-14-7-2018/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kurz podporující komunikace ve vztazích

20.7.2018 

16 - 20 hod

Studio biorezonnce, Korunní 313/13, Praha

https://studio-biorezonance.cz/kurzy

Přihlaste se prosím na tel: 602 262 880 nebo na recepci studia na tel:  773 523 007 nebo tady:  ivana@rodinneterapie.cz

==================================================

Víte že,  vztahy a osobní spokojenost  souvisí s rodinným systémem - s rodiči, prarodiči a dalšími příbuznými?

Vaše původní rodina výrazně ovlivnila:

  jak moc jste spokojená(ý) se sebou, se svým životem

jak se daří vašim dětem

jak šťastné máte partnerství

kolik pozornosti jste schopni dávat sobě

jak silný máte pocit osobní stability

jak se vám daří v práci 

jak se vám daří  tvořit

 

kolik máte dobrých přátel

kolik máte peněz

jaké máte zdraví

do jaké míry jste úspěšný člověk

jak vycházíte sám se sebou

jak vycházíte s druhými

No, jakkoliv byla vaše původní rodina rozvrácená, nyní záleží jen na vás, co se svým životem uděláte.

Máte moc změnit svou přítomnost, budoucnost a harmonizovat i minulost rodinného systému, ze kterého jste vzešli.

Jste-li ochotni zlepšovat vztahy v rodině, dáváte svým dětem největší dar: nebudou už muset opakovat osudy předků a nést  vaše  i  jejich břemena.

 

Cesta domů...

RNDr. Ivana Jakubíková +420 602 262880